TSC poražen od Vest Hema – 0:1

Gosti iz Londona slavili pogotkom Tomasa Součeka u 89. minutu utakmice (0:1)

epa11004175 Tomas Soucek (C) of West Ham scores the opening goal during the UEFA Europa League group A match between TSC Backa Topola and West Ham United in Backa Topola, Serbia, 30 November 2023. EPA-EFE/ANDREJ CUKIC

Ekipa TSC-a dočekala je u 5. kolu grupe A lige Evrope engleski Vest Hem. Kao i protiv Frajburga, grad je bio ispunjen a publika je mogla da vidi još jedan vrhunski tim na svom stadionu. Na kraju velika šteta, umalo da domaćin osvoji još jedan istorijski bod, pa će ostati žal za propuštenim šansama i minimalnim porazom (0:1).

Nije se previše naigrao fudbala Vest Hem u prvom poluvremenu, čak je TSC imao bolje šanse preko Milovanovića i Ćirkovića. Uposlio je mladog nadapača odlično Cvetković, ali nije uspeo da uputi precizniji udarac napadač na pozajmici iz Sportinga. Ćirković je pokupio loptu nakon lošeg dodavanja Kresvela, šutirao ka Fabijanskom koji je ukrotio njegov udarac.

Sporiji tempo u drugom poluvremenu i sigurno bi predstavnik Srbije bio zadovoljan bodom. Ali je u 90. minutu Souček umakao odbrani ekipe Žarka Lazetića i zatresao mrežu posle centaršuta Maksima Kornea.

TSC ostaje poslednji u grupi sa jednim bodom ali ima šansu da prezimi u Evropi ukoliko savlada Olimpijakos u gostima.

TSC – Vest Hem 0:1 (Souček ’89)

TSC: Ilić, Cvetković, Antonić, Stojić, Ćalušić, Petrović, Radin (Vulić), Kuveljić (Vlalukin), Đakovac, Ćirković (Šoš) , Milovanović (Pantović)

Vest Hem: Fabijanski, Džonson (Kerer), Mavropanos, Aguer, Kresvel (Emerson), Vord Prauz, Souček, Lukas Paketa, Fornals, Mubama (Ings), Benrama (Korne)