Topolčanka bolja od Vrbasa – 74:61

U lokalnom derbiju bolja ekipa iz Bačke Topole – (17:10, 21:13, 15:27, 21:11)

Nakon pobede protiv novosadske ŽKA ekipa Topolčanke upisala je i drugu pobedu za redom. Ovoga puta je u lokalnom derbiju savladala komšijski Vrbas rezultatom 74:61. Nakon ovog trijumfa u 8. kolu 1. ŽLS ekipa se nalazi na 8. poziciji na tabeli.

Odličan početak utakmice za domaći tim, raspucale su se izabranice Slađana Ivića i tako došle do 15 poena prednosti na poluvremenu. Gostujuće košarkašice su izvršile pritisak i odličnom igrom uspele da smanje prednost u trećoj četvrtini u kojoj su postigle 27 poena. Ipak, nastavile su po starom žuto-crne da bi na kraju slavile sa 13 poena razlike.

I ovoga puta najkorisnija je bila Milica Inđić sa indeksom 28 (21 poen, 5 asistencija), a raspoložena je bila i Tamara Jokić sa 22 poena. Milena Škrbić je postigla 16, a odličnu partiju pružile su i Jelena Tadić i mlada Valentina Vasiljević. Veću minutažu dobila je i Andreja Stanković, koja se istakla sa par dobrih poteza u odbrani.

U narednom kolu Topolčanka će ponovo u Novi Sad, gde će sada gostovati timu Vojvodine.