KOŠARKAŠI TOPOLE NASTAVILI NOVI NIZ POBEDA

Košarkaši Topole se nalaze u novoj seriji pobeda.

Nakon nesretnog poraza na domaćem terenu u duelu protiv Slovena iz Rume plavo – beli su savladali ekipe Stare Pazove i Vrbasa, a u okviru 8. kola 1. SLS na gostovanju u Apatinu i domaći Dunav 2014 ubedljivo 85:62 pre svega sjajnom igrom u drugom poluvremenu.

Prvo poluvreme proteklo je u ravnopravnoj borbi rivala što pokazuje i rezultat 36:33 za naš tim.
U nastavku susreta razigrana družina Mikloša Benčika.

Napad je odlično funkcionisao zahvaljujući kreacijama najboljeg plejmejkera lige Igora Arnauta, a dobro šutersko veče su imali ponovo Gazibegović i Kuridža koji se polako vraća u formu od prošle sezone kada je bio prvi strelac ekipe. Ipak centralna figura susreta odigranog u Apatinu bio je Dejan Ilić koji je bio najbolji i najefikasniji igrač utakmice sa 32 ubačena poena.

Košarkaši Topole sada imaju skor 6 – 2 i čvrsto drže 2. mesto prvenstvene tabele, a u narednom kolu ih očekuje novo gostovanje, ovog puta u Sremskoj Mitrovici ekipi Srema koja je poslednja na tabeli i još nije zabeležila nijedan trijumf u dosadašnjem toku prvenstva.