TOPOLČANKA – NJEGOŠ 74:32

Košarkašice Topolčanke su u odloženoj utakmici 4. kola 2. Srpske lige – Sever dočekale komšinice iz Lovćenca, ekipu Njegoša i slavile ubedljivu pobedu rezultatom  74:32.

U prvom poluvremenu košarkašice Topolčanke su odigrale granitnu odbranu, tako da su dozvolile rivalkama da u 1. četvrtini ubace samo 1 poen i to sa linije slobodnih bacanja, a u drugoj dodaju još 4. U napadu sve igračice koje su bile u tom trenutku u igri lako su rešetale koš protivnika.

Rezultat posle 1. poluvremena neverovatan, ali istinit 52:5 za Topolčanku.

U 2. poluvremenu trener domaćih Kujundžić je šansu dao mlađim igračicama. Treba istaći da su priliku dobile po prvi put da se predstave bačkotopolskoj publici izuzetno talentovane pionirke Anja Cerovina i Julija Došlo.

Najefikasnija igračica susreta bila je Jelena Zorić sa 25 postignutih poena, a pratile su je Pojužina sa 17 i Ćerović sa 10.

U ekipi Njegoša zadovoljavajuću igru su pružile Lekić, Kosović i Perlić.