ŽKK,,Topolčanka“-ŽKK „Jedinstvo“ (Novi Bečej) 85:43

U 10. kolu 2. ženske lige Srbije u Bačkoj Topoli ekipa Topolčanke dočekala je ekipu Jedinstva iz Novog Bečeja i nakon zanimljive utakmice ostvarila je ubedljivu pobedu rezultatom 85:43.

kk topolcankaSam početak utakmice nije nagoveštavao ovako ubedljiv trijumf , naime prva četvrtina bila je ravnopravna i završena je 14:11 u korist Topolčanke. Utakmica je rešena u drugoj četvrtini kada je Topolčanka čvrstom odbranom i brzom igrom rešila ovaj deo susreta u svoju korist rezultatom 26:9. Nakon velikog odmora igračice Topolčanke su nastavile u istom ritmu i treću četvrtinu rešavaju sa 23:4 u svoju korist. U nastavku utakmice šansu dobijaju i mlađe igračice i četvrtu četvrtinu Topolčanka rešava u svoju korist rezultatom 22 : 19. Najefikasnija u ekipi Topolčanke je bila Jelena Zorić sa 32 postignuta poena , u ekipi gostiju Jankov je postigla 8 poena.

Ovom pobedom Topolčanka trenutno zauzima drugo mesto i sledeće nedelje je očekuje teško gostovanje u Beogradu gde se sastaje sa ekipom Radničkog.