ŽKK Proleter (Zrenjanin) – ŽKK Topolčanka 57:74

Posle neuspeha na startu plej-ofa druge ženske lige Srbije u duelu sa beogradskim Partizanom, košarkašice Topolčanke su zabeležile i prvu pobedu u doigravanju za prvaka savladavši u Zrenjaninu domaći Proleter sa 74:57.

kktopolcanka2016Prvo poluvreme proteklo je u ravnopravnoj igri oba rivala. Topolčanka je odigrala dosta čvrstu odbranu, a domaćin je pokušao dalekometnim hicima, van linije 6,75 da ostvari prednost, što im je i pošlo za rukom jer su nakon prvog poluvremena vodile rezultatom 32:28.

U drugom poluvremenu proradio je i napad Topolčanke, pogotovo u poslednjoj četvrtini. Jelena Zorić je bila nerešiva enigma za domaći sastav. Pored Zorićke u igri Topolčanke se istakla još i Rebeka Kiš preciznim šutevima u trenucima kad se lomio rezultat i rešavalo pitanje pobednika ovog susreta. Veliki doprinos značajnom trijumfu na gostovanju u Zrenjaninu dala je Maja Pojužina, kao i pokretač svih akcija Topolčanki Dijana Rajak.

U narednom kolu Topolčanka u subotu sa početkom od 19 časova dočekuje ekipu Beočina.