Završen ,,Topola Cup“

Završen je još jedan turnir u malom fudbalu na male goliće nesvakidašnji na prostorima cele države.

fudbalPo prvi put od kada se igra ovaj turnir, a igra se već blizu pola veka, trijumfovala je ekipa Gazdinstvo Komazec iz Vrbasa. Ali krenimo redom. Program je otvorila finalna utakmica kod petlića gde je OŠ,,Čaki Lajoš“ savladao TSC sa 6:2. Iako je TSC u prethodna dva susreta istih rivala slavio lake pobede, kada je bilo najvažnije Čaki Lajoš ih je porazio i vratio im za ta dva poraza sa kamatom. Najbolji strelac u ovoj najmlađoj kategoriji bio je Hunjadi Janoš iz OŠ,,Čaki Lajoš“ koji je postigao 8 golova, a najbolji igrač je Denil Kokljevci iz ekipe TSC. Kod pionira u utakmici za 3. mesto Sparta je deklasirala Orlove 7:0, a finale koje su odigrali TSC i Frizerski salon Miloš je bilo najneizvesnije od svih odigranih finala. Frizerski salon Miloš je u ovaj susret ušao sa većom željom za pobedu i to im se isplatilo. Golom Petra Kangrge sredinom 2. poluvremena savladali su favorizovani TSC 1:0. Najbolji strelac u ovoj kategoriji bio je Virag Zalan iz Sparte sa 8 postignutih golova, a najbolji igrač Petar Kangrga iz Frizerskog salona Miloš koji je i rešio finalni susret. Kod kadeta Legija je u borbi za 3. poziciju u finišu meča savladala FK,,Bačka“ (Pačir) sa 3:2, iako su Pačirci golovima Stojkovića dugo vodili sa 2:0. U finalu nije bilo neizvesnosti. Bela kuća je opravdala ulogu favorita i dobre igre tokom celog turnira i sasvim zasluženo savladala svoje vršnjake iz Lovćenca, ekipu City Food. Na kraju je bilo 5:0. Najbolji strelac u kategoriji kadeta bio je Nikola Kuveljić iz pobedničkog sastava sa 18 postignutih golova, a za najboljeg igrača u ovom uzrastu proglašen je njegov klupski saigrač Uroš Hrnjak. U utakmici za 3. mesto kod seniora sastali su se stari sportski prijatelji i rivali na terenu ekipe Fitohema i AIK-a. Viđena je jedna lepa fudbalska predstava sa mnoštvo lepih i atraktivnih poteza a AIK je zahvaljujući četvorostrukom strelcu Danijelu Krvavcu na kraju pobedio sa 6:4. U velikom finalu priča oko pobednika rešena je na samom startu utakmice. Već nakon nepunih 4 minute igre ekipa iz Vrbasa Gazdinstvo Komazec je stekla ogromnu prednost od 4:0 nad Othonom, a sa ovim rezultatom je i završeno 1. poluvreme. U drugih 20 minuta igre Vrbašani su još tri puta zatresli mrežu protivnika, a sve što su uspeli igrači Othona je počasni gol Mezei Olivera u poslednjem minutu susreta. Najbolji strelac u kategoriji seniora bio je Horvat Roland iz Fitohema koji je 21 put zatresao mrežu rivalima, a za najboljeg igrača je proglašen Dragan Komazec iz pobedničkog sastava.