Fudbal: Velika pobeda TSC-a protiv Slobode

Gradski Stadion – Užice. Odlična igra TSC donela je novu pobedu, ovaj put protiv domaće ekipe FK Sloboda Užice 3:2. Strelci za Slobodu, autogol Chitiza i Nešović a za TSC dva gola Milićevića i Silađi. Žuti kartoni, Sloboda – Nešović,Cvetić,Đurić,Nikolić,Đorđević, TSC-Erak,Branković

Sudije: gl.sudija Stojanović Andrija, pom.sudije Novaković Novak i Jovanović Milorad, 4. sud. Srećković Marko, delegat Bukvić Miroslav

tsc

FK TSC – 1.Jorgić Nemanja, 2.Svitić Dragan, 3.Mezei Nebojša, 4.Skopljak Nebojša 5.Branković Vladimir 6.Tomanović Saša, 8.Milićević Dejan, 15.Tendai Chitiza (od 86. min. 17.Čordašić Lazar) 19.Šinkovič David, 21.Damnjanović Ognjan (od 63.min. 9.Silađi Vladimir), 22.Erak Aleksandar (od 68.min. 7.Grujić Nemanja)

FK Sloboda Užice – 1.Đurić Uroš, 7.Krmar Igor, 14.Vučković Nikola, 29.Vidić Aleksa, 54.Nikolić Miloš, 23.Cvetić Aleksandar (od 70.min. 15.Glišović Rade), 6.Peličić Ognjen (od 63.min. 33.Đorđević Dejan), 11.Stojanović Nikola, 10.Nešović Nikola, 9. Chibharo Tinotenda (od 46.min. 21.Agyeman Benjamin), 79.Babić Đorđe

Od samog starta utakmice ekipa TSC dala je do znanja da je na ovom gostovanju samo pobeda interseuje. Prvo je zapretio Erak ali je njegov šut prošao pored gola, zatim odličan udarac Mezeia levom spoljnom ali golman Đurić krajnjim naporom izbacuje loptu preko prečke. U 23. min. posle dobre akcije, na centaršut Šinkoviča, Milićević glavom dovodi TSC u vođstvo od 1:0. Nastavlja TSC i dalje da napada pa tako u 27. min. posle odbijene lopte sa 20 m, Milićević postiže prelep gol za vođstvo od 2:0. Imala je ekipa TSC još prilika u prvom poluvremenu.

U drugom poluvremenu mnogo bolja igra domaćih, pa tako posle udarca iz kornera, lopta nezgodno pada u peterac, a Chitiza lošom intervencijom šalje loptu u svoj gol za 1:2. Nastavile su obe ekipe sa napadima i prilikama ali u 83. min., danas odlični Milićević, preseca akciju domaćih, dodaje do Šinkovića koji postiže gol i povećava prednost na 1:3. Samo minut kasnije Nešović koristi loše postavljenog Skopljaka i istrčalog golmana Jorgića i smanjuje rezultat na 2:3.

Sve u svemu, gledaoci su mogli da vide odličnu igru i puno golova ali se ovaj put raduju gosti iz Bačke Topole.