VAŽNA POBEDA KK,,Topola“-KK,,Jedinstvo“ (Novi Bečej) 84:71

KK,,Topola“ je ostvarila veoma važnu pobedu u samom finišu prvenstva Prve srpske lige-sever.

kk topolaU okviru 23. kola savladana je ekipa Jedinstva iz Novog Bečeja sa 84:71, usledio je revanš za poraz u prvom delu sezone i tako su košarkaši Topole ostavili Novobečejce na predposlednjoj poziciji prvenstvene tabele sa minimalnim šansama da u naredna tri susreta sačuvaju srpskoligaški status. Počelo je više nego dobro za domaći tim. Posle nepuna 2 minuta igre na semaforu je zasvetlucalo 10:0, a nedugo potom i 15:3. Tek tada zahvaljujući pre svega mladom Lučiću, inače prvotimcu subotičkog Spartaka koji je ustupljen ekipi Jedinstva na dvojnu registraciju, gosti su se probudili i zaigrali onako kako su trebali od samog sudijskog podbacivanja lopte na početku susreta. Topili su gosti prednost domaćih košarkaša i uspeli da je skroz istope na kraju prvog perioda igre (22:22). Druga četvrtina potpuno ravnopravna. Iako su Topolčani imali konstantnu minimalnu prednost, uporna ekipa iz Novog Bečeja je znala da uzvrati pre svega preko centra Vokića i još jednog mladog igrača KK,,Spartaka“ iz Subotice Kuridže koji kao i Lučić je na pozajmici u Jedinstvu. Rezultat na poluvremenu bio je 42:41 za Topolu. Početak 2. poluvremena, odnosno 3. četvrtina je bila prelomna za dalji tok utakmice. Trener Benčik je napokon pronašao idealnu petorku koju su sačinjavali: Cvjetković, Turbić, Kaćanski, Topalov i Prlja. Dve vezane trojke Prlje i nekoliko lucidnih njegovih dodavanja svojim saigračima za lake poene kao da su dala krila domaćim. Za njih nije bilo izgubljene lopte, rastrčali su se po terenu, ginuli za svaku loptu, a kao plod takve igre stigla je i nagrada, vođstvo od 20 koševa razlike. Za iskazanu požrtvovanost i nekoliko zaista atraktivnih i lepih poteza nagradio ih je aplauzom čak i suparnički trener Nićetin. Na samom početku poslednje deonice igre došli su domaći košarkaši i do maksimalnih +23, što je bio signal treneru Benčiku da u finišu susreta ukaže priliku mlađim igračima i igračima koji su imali manju minutažu u dosadašnjem toku prvenstva. Nakon što je sirena na semaforu označila kraj susreta usledilo je veliko slavlje domaćih košarkaša na centru igrališta. Najefikasniji igrač susreta bio je plejmejker domaćih Nenad Cvjetković koji je ubacio 20 poena, dok je Turbić dodao 17 poena. Ipak, laskavu titulu MVP utakmice poneo je centar Topole Igor Topalov. Iako je postigao ,,samo“ 11 poena, u svim ostalim segmenntima košarkaške igre je dominirao (skokovi, osvojene lopte, blokade, iznuđeni faulovi, asistencije).

U ekipi Jedinstva trebalo bi istaći najefikasnijeg Lučića sa 18 poena i iskusnog centra Vokića koji je ubacio 16 poena. U sledećem kolu košarkaši Topole u nedelju 09.04.2017. gostuju u Pančevu ekipi Kris krosa koju su ubedljivo savladali na domaćem terenu u prvom delu sezone.