TSC u poslednjoj sekundi izgubio 3. boda

U derbiju sedmog kola Prve lige Srbije, fudbaleri TSC-a odigrali su nerešeno sa ekipom Radničkog 1923 iz Kragujevca, rezultatom 2:2.

Radnički 1923 – TSC 2:2 (1:2)

Stadion: „Čika Dača“. Sudija: Milan Mitić (Leskovac). Strelci: Tomanović u 31. (TSC), Petrović u 37. (Radnički 1923), Damjanović u 45+(TSC), Ilić M. u 90. (Radnički 1923). Žuti kartoni: Petrović, Miljuš, Vidović (Radnički 1923); Mijić (TSC). Crveni karton: Branković (TSC) u 85. minutu.

RADNIČKI 1923: Stefanović, Varjačić, Dragačević, M. Ilić, Petrović, Nedović, Vidović, B. Miljuš (od 82. O. Ilić), Vićentijević (od 58. Gavrović), Lukić, Maksimović (od 69. Amani).

TSC: Jorgić, Svitić, Mezei, Skopljak, Branković, Tomanović, Milićević, Davidov, Tendai (od 21. Silađi), Šinkovič (od 80. Čordašić), Damjanović(od 89. Mijić).

Posle nekoliko propuštenih šansi domaćina, TSC je iskoristio prvu ozbiljniju i došao u vođstvo preko Tomanovića u 31. minutu, ali je samo šest minuta kasnije Lazar Petrović doneo Radničkom izjednačenje – 1:1. Međutim, u nadoknadi vremena prvog dela igre, upravo Petrović čini prekršaj za najstrožu kaznu, pa TSC ipak na odmor odlaze sa prednošću, golom Ognjana Damjanovića.

Radnički 1923 je krenuo još ofanzivnije, ali nije uspeo da iskoristi šanse preko Varjačića i Maksimovića, kao ni TSC kasnije na drugoj strani u par navrata. Pet minuta pre kraja TSC je ostao sa desetoricom igrača na terenu, pošto je Branković zaradio crveni karton zbog starta nad Varjačićem.

I taman kada se očekivao poslednji sudijski zvižduk, Radnički je preko iskusnog štopera Milana Ilića ubeležio prvi nerešen rezultat ove sezone.