TSC nemilosrdan na domaćem terenu. Pala Bežanija

TSC u 6. kolu Prve srpske Lige dominantnom igrom pobedio Bežaniju rezultatom 4:0.

Na gradskom stadionu u Bačkoj Topoli pred nepunih 1000 gledalaca ekipa TSC-a je u 6. kolu Prve srpske lige zabeležila još jednu pobedu, protiv ekipe Bežanije rezultatom 4:0.

Sudije: gl.sudija Minaković Nenad, pom.sudije Lovre Ilija i Peranović Dragan, 4 sud. Radaković Nikola, delegat Baglava Branko
Strelac gola u 8. min. 1:0 Branković, 13. min. 2:0 Damnjanović, 15. min. 3:0 Milićević i 73.min. 4:0 Damnjanović

FK TSC – 1.Jorgić Nemanja, 2.Svitić Dragan (76.min. 20.Mijić Dušan ) , 3.Mezei Nebojša, 4.Skopljak Nebojša, 5.Branković Vladimir, 6.Tomanović Saša (78.min. 17. Čordašić Lazar ), 8.Milićević Dejan, 10.Davidov Aleksandar (78.min. 22. Erak Aleksandar ), 14.Tendai Citiza, 19.Šinković David, 21.Damnjanović Ognjan

FK Bežanija – 12.Marić Zdravko, 6.Filipović Stefan, 7.Gojkov Damjan, 8.Mrkela Andrej (75.min. 14.Babić Dejan ), 9.Milošević Nikola (66.min. 13.Ilić Stefan ), 10.Lekić Nikola (46.min. 17.Desančić Aleksandar ), 11.Jeremić Marko, 15.Milić Marko, 18.Smiljanić Goran, 20.Jokić Milan, 21.Osman Filip

Žuti kartoni: Mezei, Tomanović, Davidov ( TSC ) a Smiljanić ( Bežanija )

IVA_2442Od samog početka utakmice igrači TSC-a su pokazali više od igre i kako će se ovaj meč završiti, u igri je samo visila pobeda, samo je pitanje sa kojim rezultatom će se završiti meč

U prvom poluvremenu apsolutna dominacija domaće ekipe, koja je krunisana sa tri gola. Prvi gol postigao je Branković u 8. minutu nakon prelepog šuta iz slobodnog udarca sa 20 metara. Drugi gol je pao posle velike požrtvovanosti Svitića i njegovog centaršuta a na pravom mestu našao se Damnjanović i povećao rezultat na 2:0. Nastavila je ekipa TSC – a i dalje sa agresivnom igrom pa je tako došla i do trećeg gola posle centaršuta Brankovića, glavom loptu u mrežu šalje Milićević.

U drugom poluvremenu gostujuća ekipa je startovala agresivnije i pokušala da dominira na terenu ali to je trajalo kratko. Ekipa TSC-a je brzo uhvatila ravnotežu i vratila se u meč. U 73. minutu postignut je i 4. gol na utakmici, strelac svog drugog gola Damnjanović postiže konačan rezultat utakmice 4:0.

IVA_2516Predivan fudbalski dan na gradskom stadionu u Bačkoj Topoli koji svim ljubiteljima „najvažnije sportedne stvari na svetu“, odličnu igru, puno golova i ubedljivu pobedu TSC-a. Susretu je prisustvovao i legendrni fudbaler Savo Milošević čiji je sin nastupao u sastavu FK Bežanije.

U sledećem kolu Prve srpske lige TSC gostuje ekipi Radničkog 1923 iz Kragujevca.