Sudija: Miloš Bikić (Zrenjanin). Strelac: Vignjević u 90. minutu.

Žuti kartoni: Kojić, Šobat (Vršac), Šicar, Nedić, Boroš, Todorović, Krivokapić, Perović (TSC).

Vršac: Mugoša, Janković, Bačanin, Mastilo, Kojić, Sremčević, Timić, Radosavljev (Hasanagić), Mrdaković (Vignjević), Roksa, Banjac (Šobat).

TSC: Hajagoš, Milić, Todorović, Cvetković, Krivokapić, Silađi, Perović, Resanović, Boroš, Šicar (Rahić), Nedić.

TSCPosle dobro obavljenih letnjih priprema i sjajnih rezultata u kontrolnim mečevima (zabeleženo 5 pobeda i po 1 poraz i nerešen ishod) fudbaleri TSC-a su start za bodove u Srpskoj ligi-Vojvodina započeli porazom i to u Vršcu protiv istoimenog domaćina koji je administrativnim putem ostao u ovom rangu takmičenja zbog istupanja Sente. Domaćin je slavio 1:0 golom u poslednjim trenucima susreta i to je Topolčanima prvi poraz u prvenstvu posle skoro 10 meseci. Fudbal je čudnovata igra, ne pobeđuje uvek bolji i spremniji, nekad je potrebno i malo sportske sreće i spretnosti u završnici napada, a to Topolčani nisu imali na otvaranju prvenstva u Vršcu gde su svih 90 minuta imali terensku inicijativu i mnogo veći posed lopte, bili apsolutno bolji rival na terenu, pogotovo u drugih 45 minuta. Najbolju šansu za ekipu TSC-a je propustio centarfor Šicar u 60 minutu. I kako to obično biva stigla je kazna i to u poslednjem minutu meča. Korner za domaće izveo je Roksa, a rezervista Vignjević je sjajno skočio i na efektan način poslao loptu iza leđa mladog golmana Hajagoša. Naš narod ima običaj da kaže da se prvi mačići u vodu bacaju, pa tako i fudbaleri TSC-a trebalo bi da što pre zaborave ovaj poraz, podignu glave gore i da već od sledećeg kola udju u pobednički ritam ali to im neće biti nimalo lako jer im u goste dolazi ekipa Dunava iz Starih Banovaca koja je uvek bila tvrd orah za Topolčane. Ovaj susret je na programu u subotu 20.08.2016. na stadionu u Gradskom parku, a početak meča je zakazan za 17h.