RUTINSKA POBEDA KOŠARKAŠA

Košarkaši Topole nakon prošlonedeljnog trijumfa protiv ekipe Svetog Đorđa i obezbeđenog plasmana u play – off su u okviru 13.kola 1 SLS dočekali Podrinje iz Mačvanske Mitrovice i zabeležili novu pobedu u prvenstvu rezultatom 87:76.

naslovna

Topolčani su rešili pitanje pobednika ovog susreta na samom startu napravivši seriju od 18:2 dozvolivši gostima da svoje prve poene upišu na isteku petog minuta.Bila je ovo dobra prilika da trener Benčik ukaže veću minutažu mlađim igračima koji su ukazanu priliku u potpunosti iskoristili,a naročito su se istakli i dobro pokazali mlađi Martinović i Aleksa Ivezić koji su pokazali i dokazali da bačkotopolska muška košarka ne treba da se brine za svoju budućnost.

Tokom celog susreta košarkaši Topole su imali konstantnu prednost u rasponu od 10 do 20 poena.Viđeno je ponovo pregršt lepih poteza i koševa,a Igor Arnaut plejmejker domaćih je opet imao svoje veče sa svojim nestvarnim dodavanjima zbog kojih publika i voli da dođe na košarkašku utakmicu i u njoj uživa.

U odsustvu kapitena Topalova ekipu Topole je danas u toj ulozi predvodio Nenad Stojaković kome je ova uloga baš prijala.Na kraju utakmice bio je najefikasniji akter sa 22 ubačena poena,a podršku je imao u Aleksi Kuridži i Milošu Saviću koji su ubacili po 16 poena.Najbolji u gostujućem sastavu bio je iskusni Lođinović koji je ubacio 21 poen.

Košarkaše Topole u poslednjem kolu regularnog dela očekuje gostovanje u Rumi protiv ekipe Slovena.Po rečima trenera Benčika pošto utakmica nema takmičarski značaj šansu će dobiti mlade snage,a ovi iskusniji će malo odmoriti i napuniti baterije za start play – offa koji počinje za dve nedelje.