PRLJA POKRENUO RINGIŠPIL

U derbiju 1. kola nastavka prvenstva 1 SLS u košarci košarkaši Topole su priredili iznenađenje i savladali favorizovanu ekipu Mladost Veternik sa 80:76 u jednom izuzetno dramatičnom i neizvesnom meču.

Topolčani su odigrali dva različita poluvremena, prvo loše,pre svega nervozno,a drugo izvanredno gde je glavnu ulogu u timu Mikloša Benčika imao po ko zna koji put Ognjen Prlja,ali koji je imao i odličnu podršku u Kaćanskom i Vukoliću,kao i Mumalu koji je odigrao rekli bismo najbolji meč od povratka u matični klub. Nervozno su domaći ušli u ovaj meč, pa je mlada i talentovana ekipa iz Veternika posle 2 min. igre vodila sa 11:0 uz tri ubačene trojke što je primoralo trenera Benčika da pozove time-out. Prve poene za Topolu postigao je Sekereš na isteku trećeg minuta susreta. Mučili su se Topolčani u napadu, ekipa iz Veternika je dobro zatvorila prilaze svom košu, pa je nakon prvih 10 minuta igre rezultat glasio 29:16 za goste. Druga četvrtina protekla je u rezultatskom egalu, a ekipa Topole iako je imala šansu u nekoliko navrata nikako nije uspevala da svoj zaostatak spusti ispod 10 razlike pa su obe ekipe na veliki odmor otišle sa vođstvom gostiju od 44:32. Stekao se utisak da kako su plavo-beli odigrali 1. poluvreme da su imali još i dobar rezultat.

U drugih 20 minuta izgledalo je kao da je na parket sale OŠ..Čaki Lajoš“ izašao drugi tim. Sa puno vere i samopouzdanja dirigentsku palicu u svoje ruke preuzeo je Ognjen Prlja za kojeg gostujući sastav nije imao rešenja. Radio je šta je hteo, leteo po terenu i poigravao se sa momcima iz Veternika, ali veliku pomoć je imao i u Kaćanskom i iskusnom Vukoliću koji su bili fantastični kada se utakmica lomila. Prvo vođstvo na utakmici Topola je stekla na nešto više od 2 minuta pre kraja nakon trojke Prlje (70-68) uzvratili su gosti košem uz faul Mumala i novo vođstvo Veterničana 70:71. Nova ,,bomba“ Prlje za 73:71, a gosti polovični sa linije slobodnih bacanja. Vukolić stavlja tačku na ovaj veoma uzbudljiv meč trojkom i ubačenim slobodnim bacanjima u poslednjem minutu i tako rekli bismo slobodno promoviše ekipu Svetog Đorđa iz Žitišta u novog prvaka lige i putnika u viši rang takmičenja koji će se za nekoliko dana naći u Nišu na finalnom turniru Kupa Radivoja Koraća.

Najbolji i najefikasniji igrač utakmice bio je Ognjen Prlja sa 28 ubačenih poena (5 trojki), a takođe veliki udeo u velikom trijumfu Topolčana su dali Nebojša Kaćanski sa 17 i Radoš Vukolić sa 15 ubačenih poena. Kod gostiju najzapaženiji Teofanović sa 20 poena.

U narednom kolu košarkaše Topole očekuje gostovanje u Sremskoj Mitrovici ekipi Srema.

9 komentara

1. Sve cestitke ekipi na ovoj utakmici. Uzivao sam gledajuci kako se bore i opet se pokazalo tacnim sve sto pisem svaki put,a to je da je Prlja UBEDLJIVO NAJBOLJI IGRAC nase ekipe. E sad mi nije jasno gde je izostala „hickokovska zavrsnica“ u tekstu. Zasto ne pisete o ponasanju naseg trenera koji se svadja sa svima oko terena i gubi koncentraciju,kakav ringispil vi ovde spominjete i opet po ko zna koji put obmanjujete narod koji ne gleda utakmice,kada cete poceti realno da izvestavate? Bradonja opet dobar,nas Mumalo dobar. . . ali bez Prlje nema pobede. Momci samo ovako nastavite da se borite i nadam se da ce i publike biti vise da gleda utakmice,a ne da cita ove neistine i izmisljotine.

• Sa nestrpljenjem smo iščekivali vašu stručnu analizu utakmice i vaš komentar,već smo se bili zabrinuli da se nećete oglasiti i prokomentarisati .Srediće vam Medar gostovanje kod tegeltije da budete stručni konsultant pošto je on dobar sa njim. U ovakvoj pobedi koja je bitna za klub vi na negativan nacin komentarisete,I to sa laznog imena. Od koga see krijete,sto ne kazete ko ste?

• Zasto koji ***** dolazite na utakmice ako vam svaki djavo smeta?

2. Ja se za razliku od vas „djomla“ redovno javljam i iznosim svoje misljenje i vidjenje utakmice. Imam pravo da kazem ISTINU koje nema u izvestaju. Ja sam momke i pohvalio ako si citao moj komentar,i rekao da ponasanje trenera nase ekipe nije u redu. Trebao bi cesce da dolazis da gledas,pa bi mogao da shvatis da je svaki moj komentar na mestu.Ja se ne krijem,vec sam svaku utakmicu u sali i gledam,a i ko si upste ti da to pitas kad se potpisujes sa „djomla“ HAHAHAHHAHAAA.

3. Ja u 80 posto slučajeva gledam utakmice KK Topola u zavisnosti da li radim ili ne i veoma dobro sam upoznat sa svim dešavanjima u klubu i oko kluba jer ti momci koji nose taj sveti dres često navraćaju gde ja radim.Vidiš li bre na svaki tvoj komentar koliko imaš dislajkova.Komentarišeš Benčika,čovek mrava nebi zgazio, proteći će još dosta vode Krivajom dok se ne pojavi jedan takav plejmejker.Njemu i Mići Hiniću treba podići spomenik u centru grada za života koliko su gulili kolena za naš klub koji je institucija za mnoge klubove u Srbiji,a imali su priliku da odu u najboljim igračkim danima,ali nisu,ostali su tu da uveseljavaju nas koji volimo ovaj klub.Što se tiče Medara šta ti je taj čovek zgrešio u životu kada stalno pljuješ po njemu.Svaki njegov izveštaj je maksimalno realan i objektivan,pa tako i oni čitaoci koji nisu bili na utakmici stiču pravu sliku o utakmici kao da su se nalazili na tribinama.Šta je to sad u ovom izveštaju preneo neistinito kada i ti sam ponavljaš njegove reči da je Vukolić koga ti nazivaš bradonjom dobar i Mumalo pored Prlje.Zato bre pusti ljude da rade svoj posao jer da nije Miće,Benčika i Medara ja ti garantujem da muškog košarkaškog kluba u našem gradu nebi ni bilo,a to je vama izgleda u cilju da bi bilo za ženski.Samo da znaš provaljeni ste.Puna podrška triju Hinić,Benčik i Medar kao i igračima i gurajte dalje u nove pobede.Vidimo se protiv Pančeva sledeći vikend

4. Vidim „djomla“ da si bas dobro upoznat sa desavanjima u kosarci. Pa mi nije jasno zasto si izistavio Ivezica,Obradovica,Radovica,Lackovica. . . i sve ostale koji su kako kazes gulili kolena za nas klub. A kad si vec spomenuo Micu,veceg grobara topolske kosarke od njega nema!!! Koliko je on dece doveo u taj klub? Da nije on isao po skolama i skupljao decu? NE!!! Taj samo kupi kajmak!!! Bencik je dobar trener,ali mu ponasanje nije bilo na mestu na ovoj utakmici i to je cinjenica. Medara ne bih komentarisao,suvisno je j… ga.

5. I da,dislajkovi neupucenih ljudi u desavanja u sportu me stvarno ne zanimaju,jer da imate svoje misljenje znali bi sta je istina. Ovako SNS i SVM lajkovi i dislajkovi me ne zanimaju.Svako dobro.

6. Palic Istvan

Postovani gospodine „Gledaoce“,redovno citam izvestaje sa kosarkaskih utakmica i vase komentare.Zaista je neverovatno koliko ima negativnosti u svakom vasem komentaru!Ne znam cime su to ovi ljudi u klubu zasluzili?I kad pobede i kad izgube ne valja.Iznosite neistine!Kazete da je Hinic „grobar“ kosarke u Topoli,covek prvo navija za Zvezdu,drugo,dete mi trenira kod njega i znam da su grupe koje treniraju u klubu brojne.U grupi koju pratim ima dece iz Malog Beograda,Tomislavaca,Pacira…Licno je gospodin Hinic bio u odeljenju moga deteta.Kazete da pratite utakmice redovno,onda bi trebali znati imena nasih igraca,zar ne,a ne bradonja!?Ono sto upada u oci,jeste vase skrivanje iza pseudonima!Ako vec pisete i vredjate,onda je ljudski da izadjete u javnost sa IMENOM i PREZIMENOM.

7. Gospodine Palicu ili Istvane,imena momaka bi znao da su oni nasi momci iz Backe Topole,ali posto nase dece nazalost ima sve manje ne znam imena svih momaka.Znam samo Prlju zato sto sam pitao kako se zove jer sam video da je najbolji. Mico Hinic je grobar topolske kosarke upravo zbog toga,a za koga navija to me ne zanima.