POBEDA ZA KRAJ I KONAČAN OPSTANAK U LIGI

Košarkaši Topole u najvažnijoj utakmici 15- godišnjeg bitisanja srpskligaške košarkaške scene zabeležili su jednu od najvažnijih pobeda u svojoj dugogodišnjoj isoriji. Slavili su Topolčani pobedu u Rumi protiv odlične ekipe Slovena za koju nastupaju i nekolicina bivših prvoligaških igrača, pre svega Gugleta i Kasabašić. Na kraju 79:70 za Topolu više nego zasluženo.
IVA_6241Nema povlačenja, nema predaje sa tom parolom su istrčali košarkaši plavo-belih na parket hale ,,Srce Srema“ u Rumi nošeni podrškom 50-tak navijača među kojima je bilo i dece iz mlađih selekcija kluba. Bili su šesti igrač izabranicima Mikloša Benčika tokom svih 40 minuta igre. Oni naši sugrađani i navijači koji nisu bili u mogućnosti da otputuju u Rumu tokom celog susreta interesovali su se o rezultatu putem telefona i tek sad se vidi šta za Topolčane znači KK,,Topola“ i koliko ga vole.
A sada i nekoliko reči o samoj utakmici. Tim iz Rume u prvom poluvremenu je održavao izvanredan šut za 3 poena (postigli 8 trojki od ukupno ubačenih 36 poena u prvih 20 minuta). Prvu četvrtinu rešili su domaći u svoju korist 20:14 zahvaljujući dalekometnim hicima. Na početku druge deonice igre nove dve trojke Slovena za njihovo najveće vođstvo na utakmici 28:18. Energiju sa klupe u igru Topole doneo je bekovski par Vujković-Kaćanski i serijom od 11:0 košarkaši Topole prelaze u vođstvo koje do kraja utakmice ne ispuštaju. Na poluvremenu 39:36 za Topolčane. Početak 2. poluvremena idealan za naš tim, požrtvovana igra u odbrani dala je rezultat, lepršavo i atraktivno u napadu, nekoliko prelepih akcija u harlemovskom stilu i stiglo se do dvocifrene prednosti. Mali pad koncentracije u finišu 3. četvrtine iskoristila je iskusna ekipa Slovena pa je pred poslednju deonicu Topola imala svega 6 poena suficita (60:54). Posle 5 minuta igre u poslednjem kvartalu pitanje pobednika ovog susreta je bilo rešeno, Topola je stekla maksimalnih +14 (71:57). Do kraja susreta Topolčani su znalački priveli utakmicu kraju, a nakon što se oglasila sirena na semaforu za kraj usledilo je veliko slavlje bačkotopolskih košarkaša na centru igrališta sa njihovim navijačima. Najefikasniji u ekipi Topole bio je Ognjen Prlja sa 19 poena, a velike zasluge za trijumf pripadaju i Iliji Hiniću koji je stisnuo zube u poslednjih 5 mečeva i pored teže povrede pomogao timu i svojim saigračima, u ovoj utakmici je ubacio 16 poena. U domaćem sastavu istakli su se Stupar sa 17 i Gugleta sa 15 ubačenih poena.
Košarkaši Topole su okončali prvenstvenu trku na 9. mestu prvenstvene tabele u konkurenciji 14 timova. Ostaje žal što trener Benčik tokom prvenstva nije mogao da računa na najbolji tim u većini utakmica zbog bolesti i povreda prvotimaca, jer da su bili svi na okupu kao u poslednja 3 susreta, ovaj tim ne da se nebi borio za opstanak, već bi bio u samom vrhu prvenstvene tabele, makar u prvih 5. Bačkotopolčani će i nakon 15 godina gledati srpskoligašku košarku u gradu i za kraj veliki pozdrav Dejanu Šegrtu u dalekoj Kini koji je bio deo stručnog štaba ove ekipe i Milošu Saviću u Engleskoj dugogodišnjem prvotimcu kluba koji je tim napustio u pauzi prvenstva zbog poslovnih obaveza.