OČEKIVANA I UBEDLJIVA POBEDA ZA KRAJ

Košarkašice Topolčanke su u poslednjem kolu prvog dela prvenstva 1 ŽRLS gostovale u Novom Bečeju poslednjeplasiranom Jedinstvu i prema očekivanju zabeležile ubedljivu pobedu.

Kk topolcankaOd samog početka utakmice bilo je jasno da mlade igračice Jedinstva nisu u stanju da zaustave fizički dominantnije gošće i da će Topolčanka osvojiti bodove u ovom susretu. Trener bačkotopolskih žuto-crnih Dejan Šegrt iskoristio je ovu utakmicu da veću minutažu dodeli mlađim igračicama, a već nakon 1. četvrtine rešeno je pitanje pobednika kada je Topolčanka vodila sa ubedljivih 24:7. Ostatak utakmice je protekao u rutinskom odrađivanju posla gošći. Krajnji rezultat 79:30 za Topolčanku.

Najefikasnija igračica utakmice bila je Jelena Zorić sa 24 ubačena poena.

Ovom utakmicom završen je prvi deo prvenstva. Nastavak takmičenja u 1 ŽRLS zakazan je za 02.02.2019. Topolčanka je polusezonu završila na deobi 1. mesta sa ekipom Stare Pazove i učinkom od 8 pobeda i jednim porazom.