Košarka: ŽKK,,Topolčanka“-ŽKK,,Delfin“ (Bačka Palanka)      71:58

Utakmicama 14. kola posle jednomesečne pauze nastavljeno je takmičenje u 2. ženskoj ligi Srbije. Topolčanka je na svom terenu ugostila ekipu Delfina iz Bačke Palanke i na kraju ostvarila pobedu sa 71:58, tako nastavila sa sjajnim igrama i rezultatima i u novoj kalendarskoj godini, a krajnji cilj rukovodstva kluba i trenera Kujundžića je da ostanu među tri najbolje ekipe i da se plasiraju u play-off.
U igri obe ekipe primećeno je dosta oscilacija, a kod domaćih igračica i nedovoljno koncentracije što je možda i plod izuzetno teškog i napornog rada u pripremnom periodu tokom pauze. Bačkotopolske žuto-crne su dobro otvorile susret i preko raspoložene Jelene Zorić pogađale koš rivalki, pa su tako prvu četvrtinu rešile u svoju korist rezultatom 22:15. Drugi period igre je bio i najbolji period Topolčanke na ovoj utakmici kada je i rešeno pitanje pobednika ovog susreta. Jeleni Zorić su se pridružile Sonja Zorić i Martina Kujundžić i do poluvremena razlika se popela na +19 (42:23). Drugo poluvreme su bolje otvorile gošće iz Bačke Palanke kojima je i pripala treća deonica koju su rešile u svoju korist rezultatom 21:13, a to je ujedno bio i period igre gde je trener domaćih Kujundžić pružio priliku igračicama sa klupe. U poslednjih 10 minuta igre Topolčanka je rutinski privela utakmicu kraju. U ekipi Topolčanke najefikasnije su bile Jelena Zorić i Martina Kujundžić sa 18 postignutih poena, dok je mladjana Sonja Zorić dodala 17.
U narednom kolu ekipa Topolčanke gostuje u Beogradu ekipi Bežanije i na ovom gostovanju se nada povoljnom rezultatu.
Autor: Goran Medar