Košarka: KK,,Topola“-KK,,Futog Tupanjac MD“ 77:81

KK,,Topola“-KK,,Futog Tupanjac MD“ 77:81
Posle jednomesečne pauze u nastavku prvenstva Prve srpske lige-sever košarkaši Topole dočekali su ekipu Futoga i nakon još jedne dramatične i uzbudljive utakmice odigrane u sali OŠ,,Čaki Lajoš“ ovoga puta nažalost pretrpeli poraz od 81:77.
Vodili su Topolčani tokom većeg dela susreta, istina minimalno, ali su poklekli u poslednjih 2 ipo minuta u penal završnici. Odlično su izabranici trenera Benčika otvorili utakmicu i nakon 10 minuta stekli dvocifrenu prednost 24:14. Početak 2. kvartala u potpunosti pripada gostujućoj ekipi koja pravi mini seriju od 9:0 i tako hvata rezultatski priključak. Poenima Prlje u poslednjim sekundama 1. poluvremena Topola odlazi na veliki odmor sa minimalnom prednošću od 41:39. Napad je sasvim dobro funkcionisao u ovom delu igre, ali je zakazala defanziva, pre svega loše građenje u reketu i defanzivni skok, pa su tako gosti zahvaljujući dobrom skoku u napadu i poenima iz drugog ili trećeg pokušaja uspeli da ostanu u igri. U 2. poluvremenu izjednačena igra sve do samog kraja, ekipe su se smenjivale u vođstvu, a odlučila je mirnija ruka Futožana sa linije slobodnih bacanja. Topolčani su na ovom susretu promašili čak 13 slobodnih bacanja, pa možemo slobodno da kažemo da je ovaj segment igre bio i ključ poraza. Najefikasniji u domaćem timu bio je Ognjen Prlja sa 20 postignutih poena, a kod gostiju isti broj poena postigao je Klisarić koji je na kraju i izrastao u junaka pobede svog tima jer je na minut pre kraja postigao izuzetno važnu trojku za vođstvo svog tima, a na samom kraju postigao i 4 poena sa linije sl. bacanja bez promašaja.
U narednom kolu Topolčane očekuje gostovanje u Sremskoj Mitrovici, ekipi Srema.