KK,,Topola“ – KK,,Železničar“ (Inđija) 75:70

kk topolaIako je drugi deo prvenstva Prve srpske lige-sever u košarci startovao još prošle nedelje, košarkaši Topole su svoju prvu utakmicu u nastavku takmičenja odigrali ove nedelje, pošto je utakmica u Žitištu protiv ekipe Sveti Đorđe odložena na zahtev domaćina za 15. februar. Topolčani su u utakmici 15. kola dočekali silno motivisanu ekipu Železničara iz Inđije i na kraju zabeležili veoma važnu pobedu rezultatom 75:70. Trener Benčik je prvi put od početka prvenstva na raspolaganju imao sve igrače na okupu osim dojučerašnjeg kapitena Radovića za kojeg je sezona završena. U timu su se po prvi put našli Ilija Hinić i Nebojša Kaćanski koji su dali veliki doprinos pobedi. Ekipa Železničara osokoljena posle pobede u prošlom kolu nad direktnim konkurentom u borbi za opstanak protiv ekipe Jedinstva iz Novog Bečeja došla je u Bačku Topolu sa jasnim ciljem da pokuša da zabeleži pobedu. Odigrali su hrabro i požrtvovano, zaradili simpatije objektivne bačkotopolske publike, ali na kraju su ipak slavili domaći igrači koji su odigrali najbolje kada je to bilo i najpotrebnije u samom finišu meča. Prvu četvrtinu su bolje odigrali gosti, u jednom momentu imali i lepu prednost od 15:7, ali zahvaljujući Hiniću Topola se u finišu ove deonice igre vratila u meč pa je posle prvih 10 minuta igre Železničar vodio 17:16. Druga četvrtina pripala je domaćim košarkašima koji su do poluvremena preokrenuli rezultat u svoju korist i na veliki odmor otišli sa vođstvom od 33:30. Kuriozitet prvih 20 minuta igre je sjajna odbrana izabranika Mikloša Benčika, ali i 11 izgubljenih lopti u napadu. 2 poluvreme proteklo je u ravnopravnoj igri rivala sve do poslednja 2 minuta. Petorka Turbić-Kaćanski-Topalov-Prlja-Hinić za nepun minut pravi odlučujuću seriju od 9:0 i rešava konačno pitanje pobednika. Sve što je ekipa Železničara uspela do kraja je da ublaži poraz.
Najefikasniji igrač susreta bio je kapiten Miloš Savić koji je ubacio 16 poena, a veliki doprinos pobedi sa 13 poena dao je i povratnik u tim Ilija Hinić. Kod gostiju iz Inđije istakli su se iskusni Stanojević sa 15 poena i povratnik iz novosadske Vojvodine Rović sa 14.
U narednom kolu košarkaše Topole očekuje gostovanje u Rumi ekipi Slovena.