KK,,Topola“-KK,,Crvenka“ 112:69

Posle tri vezana poraza košarkaši Topole su prekinuli taj crni niz i na svom terenu deklasirali već davno prežaljenu i otpisanu ekipu Crvenke sa 112:69.

kk topolaNije bilo teško izabranicima Mikloša Benčika da zabeleže najubedljiviju pobedu u ovogodišnjem prvenstvu, jer su gosti iz najslađeg sela u Srbiji na ovaj susret doputovali sa svega petoricom igrača, dok je domaći tim bio kompletan, jedino je falio Adam Lacković. Ekipa Crvenke ravnopravan rival je bila samo u prvom periodu igre i pružila kakav takav otpor razigranom i efikasnom domaćem sastavu. Brzo su Topolčani stekli prednost od 16:7, ali su i Crvenčani mini serijom od 9:0 veoma brzo poravnali rezultat na 16:16 i to je bilo sve od njih na ovom susretu. Ipak do kraja prvog perioda igre zahvaljujući centru Topalovu Topola je napravila prednost i vodila sa 28:23. U 2. četvrtini trener Benčik je na parketu ostavio samo kapitena Savića, a pored njega na terenu su se pojavili još Turbić, Hinić, Prlja i Vuković. Ova petorka je ubacila protivnika u mašinu, samlela ga i do poluvremena rešila pitanje pobednika. Za 10 minuta igre postigli su čak 32 poena, a odbrana je delovala čvrsto, primljeno je svega 14 poena, tako da je na poluvremenu rezultat glasio 60:37 za bačkotopolske plavo-bele. U 2. poluvremenu nije popuštala odbrana domaćih, tako da su Crvenčani u 3. četvrtini ubacili još manje poena-9. Razlika je rasla iz minuta u minut, pa je u jednom trenutku došla i do rekordnih +57. U poslednjoj četvrtini domaći košarkaši su smanjili gas i u laganom ritmu priveli utakmicu kraju. Treba napomenuti da je trener Benčik pružio šansu svim svojim izabranicima i svi su se upisali u listu strelaca. Kao po običaju u poslednje vreme najefikasniji u domaćem timu bio je kapiten Miloš Savić sa 19 ubačenih poena, a po 15 su dali Igor Topalov i Borivoje Drčelić. Kod gostiju najbolji i najefikasniji igrač utakmice bio je Ilić sa 27 poena, a njemu treba pridodati i veterana Davora Vukića koji sa svojih 39 godina uvek ostavlja srce na terenu i daje svoj maksimum i pravi je primer mladima kako se treba odnositi prema dresu i grbu kluba koji nosi.

Košarkaši Topole u narednom kolu gostuju u Kovinu, ekipi Radničkog.

Autor: Goran Medar