KK,,Nova Pazova“ – KK,,Topola“ 75:73

kk topolaU uzbudljivoj i neizvesnoj utakmici, ali ne i tako kvalitetnoj 20. kola Prve srpske lige-sever Nova Pazova je iskoristila prednost domaćeg terena i u triler (penal) završnici porazila Topolu sa 75:73.

Prvo poluvreme su loše odigrali Topolčani, iako su većim delom imali prednost koja je najviše iznosila 5 poena. Ipak centralna figura celog meča, a pogotovo prvih 20 minuta igre bio je kapiten domaćih Milanović koji je reklo bi se sam igrao protiv Topolčana i vodio svoj tim do uspeha. Zahvaljujući njemu Nova Pazova je na poluvremenu vodila 36:33. Početak 2. poluvremena po ko zna koji put u ovom prvensvu veoma loš za ekipu Topole, što domaćin zna da iskoristi. Milanoviću se priključio Živković, najefikasniji igrač Nove Pazove u dosadašnjem toku prvenstva, pa su Novopazovčani posle 3. perioda igre stekli dvocifrenu prednost (54:44). Na početku poslednjeg perioda igre nakon trojke Živkovića i najveće prednosti domaćih od +13 činilo se da će domaći lako privesti utakmicu kraju. Međutim, tako nisu mislili izabranici Mikloša Benčika i nakon trojki Savića i Turbića i poena Kaćanskog počeli su topiti prednost domaćih. Angažovano i čvrsto u odbrani, precizno u napadu. Savić sa dve nove postignute trojke na ulasku u poslednji minut susreta poravnava rezultat. Na 30 sekundi pre kraja fauliran je kapiten domaćih Milanović koji realizuje oba slobodna bacanja, iako je nekoliko minuta ranije promašio tri slobodna bacanja za redom. Prlja je 23 sekunde pre kraja susreta fauliran i takođe bio siguran za novo izjednačenje. Odlučili su Topolčani da brane poslednji napad domaćih, međutim na 5 sekundi do kraja ponovo je fauliran najbolji igrač Nove Pazove u ovom susretu Milanović koji i ovog puta ne greši sa linije slobodnih bacanja. Trener Benčik je pozvao time-out i dao svojim igračima uputstva kako da odigraju poslednji napad. Odgovornost na sebe je preuzeo Kaćanski koji u prodoru uz kontakt protivničkog igrača promašuje, lopte se dokopao centar Topalov, koji takođe promašuje uz zvuk sirene. Veliko slavlje domaćih igrača na centru igrališta, dok Topolčani pognutih glava napuštaju teren. Nije vredelo Topoli ni to što je čak šestorica igrača bilo dvocifreno na ovom susretu: Savić 14 (4 trojke), Turbić i Kaćanski po 12, Topalov i Prlja po 11 i Cvjetković 10 poena da zabeleže trijumf, kad su na drugoj strani od ukupno 75 postignutih poena ekipe Nove Pazove, čak 55 postigla dva igrača-Milanović 30 i Živković 25. Nakon tri vezana poraza košarkaši Topole moraju da zabeleže pobedu u narednom susretu. U pravom trenutku u goste im dolazi poslednjeplasirana Crvenka i to je velika šansa da se negativan niz prekine i u finišu prvenstva popravi plasman na tabeli. Ovaj susret je na programu u petak 17.03,2017., a početak je zakazan za 17h u velikoj sali OŠ,,Čaki Lajoš“.