KK ,,Vrbas“ – KK ,,Topola“ 72:60

U okviru 23. kola Prve srpske lige-sever košarkaši Topole ponovo u nekompletnom sastavu (izostanci Hinića i Vukolića) gostovali su lideru na tabeli, ekipi Vrbasa i pretrpeli očekivani poraz od favorita 72:60 iako su izabranici Mikloša Benčika pružili više nego zadovoljavajuću igru u ovom susretu koji je ujedno bio i humanitarnog karaktera. Kancelarija za mlade u saradnji sa KK,,Vrbas“ i Društvom invalida iz Vrbasa organizovalo je humanitarnu akciju za Natašu Gajdoš. Topolčani su još jednom pokazali da imaju veliko srce. Svaki igrač, trener i član uprave kluba je donirao novac koliko je ko mogao i na kraju je sakupljeno nešto više od 3000 dinara.
Početak susreta u potpunosti je pripao domaćim košarkašima koji su veoma brzo stekli dvocifrenu prednost i došli do rekordnih +17 (21:4) u ovom susretu. Finiš prve četvrtine pripao je Topolčanima, pa je rezultat posle prvih 10 minuta igre glasio 21:11 za domaći tim. U nastavku utakmice sve do poluvremena izjednačena igra oba rivala. Akcenat igre obe ekipe je bila na čvrstoj odbrani što je rezultat najneefikasnije četvrtine na ovoj utakmici. Ekipe su na veliki odmor otišle vođstvom Vrbašana od 33:22. Početak 2. poluvremena pripada momcima u plavo-belim dresovima. Zahvaljujući Stojakoviću, Đuranu i Prlji Topola prilazi na svega 2 poena zaostatka (42:40) ali tada stvar u svoje ruke preuzima najbolji igrač domaćih i verovatno najbolji igrač lige Đurović i vraća stvari na svoje mesto. Ponovo je Vrbas stekao dvocifrenu prednost, a rezultat na kraju 3. perioda igre je glasio 52:40. U poslednjih 10 minuta treneri obe ekipe Peković i Benčik šansu su ukazali mlađim snagama i budućnosti svojih klubova koji imaju veliku tradiciju na ovim prostorima i ovaj period igre protekao je u ravnopravnoj i izjednačenoj borbi što pokazuje i rezultat od 20:20. Na kraju sasvim zaslužena pobeda Vrbasa kome se smeši osvajanje prvog mesta i plasman u 2. ligu Srbije, dok trener Benčik može da bude zadovoljan onim što su prikazali njegovi izabranici pred dva veoma važna susreta koja ih očekuju da domaćem terenu. Prvi je na redu u subotu 07.04.2018. od 19h kada košarkaši Topole u sali OŠ,,Čaki Lajoš“ dočekuju ekipu Dunava iz Apatina predvođenu Predragom Šuputom, nekadašnjom vedetom beogradskog Partizana, nemačkog Bamberga i zagrebačke Cedevite iz evroligaških dana. Na drugoj strani i trener domaćih Benčik će na raspolaganju imati kompletan igrački kadar. Od povreda su se oporavili Hinić i Vukolić, a na ovom susretu na raspolaganju će mu biti i Ivan Lacković. Sve u svemu Bačkotopolčane u subotu očekuje još jedna lepa košarkaška poslastica.