KK Topolčanka: Još jedna ubedljiva pobeda

ŽKK,,Hajduk“ (Kula)-ŽKK,,Topolčanka“ 49:97

kktopolcanka2016Za nepunih nedelju dana ,,dečiji vrtić“ i verovatno najmlađa ekipa u ligi je zabeležila još jedan ubedljiv trijumf. U okviru 15. kola 2 ŽLS Topolčanka je gostovala u Kuli ekipi Hajduka i zabeležila i drugu pobedu u nastavku takmičenja, ovoga puta rezultatom 97:49. Ova utakmica je trebalo da predstavlja i neku vrstu malog derbija, s obzirom da je u prvom delu Topolčanka na svom terenu slavila minimalnim rezultatom u uzbudljivoj završnici. Trener Kujundžić je dobro pripremio svoje izabranice za ovaj duel i iskoristio neigranje udarnog tandema kulskog Hajduka Jankovićeve i Štulićke. Topolčanka je postavila agresivnu odbranu za koju domaće igračice nisu imale rešenja, a brzim kontranapadima su lako dolazile do protivničkog koša što je rezultiralo vođstvom Topolčanke nakon prvih 10 minuta igre od 27:14. Topolčanka je i u 2. četvrtini nastavila sa agresivnom odbranom i prvo poluvreme je rešila u svoju korist rezultatom 52:27. Već posle 20 minuta igre bilo je jasno da će se mlada ekipa Topolčanke sa ovog gostovanja vratiti uzdignutih pesnica. U nastavku utakmice preko sigurnih najiskusnije Jelene Zorić, Martine Kujundžić i Sonje Zorić Topolčanka je uvećavala svoju prednost. Može se slobodno reći da je ovo bila jedna od boljih utakmica Topolčanke u kojoj se pokazalo da korak po korak napreduju i mlađe igračice, pa su na ovoj utakmici posebnu pažnju na sebe skrenule dobrom igrom pre svega Anja Cerovina i Maša Šorak. Najefikasnija u pobedi Topolčanke bila je Jelena Zorić sa 28 postignutih poena, a odličnu podršku su joj pružile Martina Kujundžić sa 23 poena i Sonja Zorić koja je upisala 16 poena na svoj konto. U ekipi Hajduka jedina dvocifrena bila je Arsić sa 10 poena.

U narednom kolu ekipa Topolčanke je slobodna, a potom sledi put u Beograd, ekipi Bežanije.