Još jedna pobeda TSC-a

Na gradskom stadionu u Bačkoj Topoli pred oko 1200 gledalaca i predivnom vremenu za igru, ekipa TSC-a je zabeležila novu pobedu protiv, danas, odlične ekipe iz Novog Pazara rezultatom 2:0, golovima Brankovića i Milićevića.

Sudije: gl.sudija Ilić Ivan, pom.sudije Andrejić Čedomir i Dimitrijević Dejan, 4. sud. Stamenković Ivan, delegat Baglava Branko

FK TSC – 1.Jorgić Nemanja, 2.Svitić Dragan, 3.Mezei Nebojša ( 13.Ponjević Dajan ), 4.Skopljak Nebojša, 5.Branković Vladimir, 6.Tomanović Saša, 9.Silađi Vladimir ( 16.Babić Filip ), 10.Davidov Aleksandar, 19.Šinkovič David, 21.Damnjanović Ognjan, 22.Erak Aleksandar ( 8.Milićević Dejan )

FK Novi Pazar – 1.Koč Jasmin, 3.Šarac Luka, 4.Hazirović Emir, 5.Šubert Ivan, 7.Vusljanin Irfan, 8.Ragipović Kenan, 10.Vučetić Marko, 11.Avdić Mehmed, 14.Kecap Admir,15.Marković Stefan, 17. Zimonjić Vahid
IVA_6119

Po sastavu ekipe trener Roganović se opredelio za igrače koji su pružili odlične partije u prošloj polusezoni, pa su tako od starta nametnuli igru na koju smo i naviknuli kada TSC igra na svom terenu.
Već u prvom minutu velika prilika Silađija koji se sam izborio za loptu ali ne postiže gol.
Jedinu pravu priliku tokom cele utakmice ekipa Novog Pazara imala je u 5. minutu kada, posle greške domaće ekipe, ne koriste odličnu šansu. Sve posle toga pripada ekipi TSC-a.
U 16. min. danas razigrani Davidov, izlazi sam pred golmana ali njegov udarac završava pored gola. U sledećem napadu svoj odličan šut koristi Tomanović ali lopta završava pored gola.
Nastavljaju domaći da napadaju, pa tako jednu dubinsku loptu u šesnaetercu gostiju prima Damnjanović ali ga obara štoper Novog Pazara ….. gde sudija pokazuje na belu tačku.
IVA_6163Neopravdano negoduju gostujući igrači kod sudije, koji pri tom pokazuje žuti karton ….. Siguran izvođač sa bele tače, štoper Branković dovodi domaću ekipu u vođstvo od 1:0.
IVA_6166
Nastavljaju domaći i dalje da napadaju pa u 30. minutu prvo gledamo odličan šut Silađija a zatim još bolji Brankovića. U 37. minuti odličan prodor Mezeia koji centrira ali samo malo kasni Damnjanović da poveća prednost. Tim rezultatom završava prvo poluvreme.

U poluvremenu, kao što je i najavljeno, za sve gledaoce koji su kupili ulaznicu, organizovano je izvlačenje nagrada. Pored rekvizita kluba ( šolja, dres, šal ), deljena je fudbalska lopta a za glavnu nagradu pobrinuo se Capriolo koji je ovom prilikom srećnom dobitniku dodelio biciklo.IVA_6194

U drugom poluvremenu smo gledali nešto povučeniju ekipu TSC-a koja je čekala greške gostiju. Danas odlična zadnja linija domaće ekipe nije dozvolila ni jednu ozbiljnu situaciju pred svojim golom. Treneri obe ekipe izvršili su po tri izmene. Bilo je tu dosta poluprilika ali do samog kraja rezultat se nije menjao. U samoj završnici utakmice Davidov prolazi po desnoj strani, ubacuje loptu u sredinu ka Milićeviću koji postiže konačan rezultat 2:0 i donosi svojoj ekipi nova tri boda.IVA_6228