Fudbal: Fudbaleri TSC-a pretrpeli novi poraz

Omladinac-TSC 2:1

Stadion u Novim Banovcima.
Gledalaca: 250.
Sudija: Robert Kiš Čepegi (Novi Sad).
Strelci: Haska u 2. minutu i Pejčinović u 38 minutu za Omladinac, a Šicar u 32. minutu za TSC.
Žuti kartoni: Vukumirović (Omladinac), Todorović, Cvetković, Kremenović (TSC).
Omladinac: Jagodić, Gajić, Radojčić, Živković (Aleksić), Maksimović, Spasić, Mirosavljević, Ranđjić, Haska, Petronijević (Vukumirović, Donevski), Pejčinović.
TSC: Jorgić, Krivokapić, Resanović, Cvetković, Todorović, Boroš (Kremenović), Radović, Perović, Rahić (Milić), Šicar, Silađi (Jovanić).

TSCŠto se tiče fudbalera TSC-a ništa novo. Pretrpljen je novi poraz na gostovanjima i to četvrti u ovogodišnjem prvenstvu. U okviru 8. kola Srpske lige-Vojvodina drugoplasirani Omladinac je slavio protiv TSC-a sa 2:1. Cela priča sa ovog susreta je ispričana u prvih 45. minuta. Mreža Topolčana se zatresla posle samo nekoliko sekundi igre. Još je publika pristizala na stadion u Novim Banovcima kada je Miroslav Petronijević nadmudrio odbranu TSC-a i asistirao Alenu Haski koji je pobegao svom čuvaru i rutinski pogodio za 1:0. Šok na samom startu rastreznio je Topolčane koji su zaigrali agresivno i hrabro i takav pristup igri im se isplatio u 32. minuti. Slobodan udarac izveo je Silađi, nakratko intervenisao golman Jagodić, a na pravom mestu bio je vođa navale Topolčana Dragan Šicar i usledilo je zasluženo izjednačenje. Radost Topolčana nije dugo trajala svega 6 minuta. U finišu 1. poluvremena najbolji pojedinac susreta Haska ukrao je jednu loptu Topolčanima i centrirao, najviši u skoku bio je Predrag Pejčinović koji matira nemoćnog Jorgića.

Drugo poluvreme je proteklo u nastojanjima fudbalera TSC-a da izbegnu poraz i stignu makar do boda, dok su domaćini znalački do kraja susreta čuvali svoj gol i na kraju ga sačuvali.

U narednom 9. kolu Srpske lige-Vojvodina, posle skoro mesec dana TSC će na svom stadionu dočekati ekipu Radničkog iz Sremske Mitrovice.