TSC SLAVIO U DERBIJU BAČKE!

U okviru 23. kola Super lige Srbije tim iz Bačke Topole je ugostio ekipu Spartaka iz Subotice u meču koji nosi epitet Bačkog derbija. Tri gola, preokret i slavlje TSC od 2:1.

U odnosu na prethodni meč, trener TSC Žarko Lazetić izveo je izmenjeni sastav te su od starta zaigrali Leandro i Krsmanović, Stojković i Milićević. Napad ponovo predvode Ratkov i Škuletić.

Prvo poluvreme bez mnogo šansi uz par pokušaja sa obe strane. Gosti su poveli rano, već u 8. minutu. Vidaković je šutirao i nakon odbijene lopte uspeo da pronađe Roševića koji iz prvi šutira i šalje loptu u mrežu. Prvu priliku za domaći tim imao je Petar Škuletić u 17. minutu kada je iz okreta uhvatio volej i šutirao pravo u golmana Dubljanića. Srećković je mogao da poveća prednost Spartaka da je bio precizniji nakon solo prodora u 21. minutu. Izjednačenje domaćima donosi Dejan Milićević u 28. minutu. Stojković je izveo korner sa leve strane a Milićević nakon odbitka šutira iz voleja i pogađa za 1:1. Na odmor se otišlo sa pomenutim rezultatom.

Domaćin ofanzivniji u drugom delu i uspeva da kontroliše igru. Tomanović i Škuletić prete golu Dubljanića već na samom startu drugog poluvremena. TSC uspeva da preokrene rezultat u 54. minutu.. Centrirao je Stanojev a Ratkov pokupio loptu na ivici kaznenog prostora i iz prve pogodio dalji ugao golmana gostiju. Spartak je bio bezopasan sve do 60. minuta a onda su igrači gostiju stvorili dve šans.e Prvo je Srećković šutirao ka golu Filipovića nakon odličnog proigravanja petom Roševića. Zatim je Bjelović gađao gol TSC ali ponovo je Filipović bio na nivou. Do kraja dve dobre prilike za domaće preko Stanojlovića i Banjca ali rezultat ostaje nepromenjen.

Trener domaće ekipe nije krio zadovoljstvo ali je priznao da je njegov tim ušao u meč dosta nervozno:

Komplikovana utakmica u koju smo ušli pod velikim pritiskom i sa velikom nervozom. Mogu reći da smo ova tri boda bukvalno rodili, odnosno teško ostvarili i mislim da će do kraja prvenstva svaka tri boda biti ovakva. Nadam se da će se igrači osloboditi određenih stega i da će pokazati svoj pun kvalitet“

TSC nakon ove pobede zauzima 7. mesto u prvenstvu a u narednom kolu gostuje ekipi Napretka u Kruševcu.

TSC: Filipović, Stojković, Leandro, Ćalušić, Krsmanović (Petrović), Tomanović, Milićević (Đakovac), Banjac (Bočkaj), Stanojev, Ratkov, Škuletić (Vukić)