TSC poražen u Lučanima!

U okviru 22. kola Super lige Srbije, fudbaleri TSC iz Bačke Topole poraženi su na gostovanju kod ekipe Mladosti u Lučanima rezultatom 2:0.

Izveo je trener gostiju Žarko Lazetić dosta ofanzivan sastav sa dva napadača: novajlijom Petrom Škuletićem i Ratkovim. U odbranu se vratio nakon duže pauze Ćalušić. Uslovi za igru ne baš najbolji jer je teren u Lučanima bio u lošem stanju.

Pokušavali su gosti dugačkim loptama da pronađu svoje napadače a najbolje šanse su propustili Banjac i Škuletić. U 28. minutu bivši igrač TSC Janko Tumbasević postiže pogodak glavom nakon prekida i donosi prednost domaćem timu. Sa tim rezultatom se i otišlo na odmor.

Drugi deo igre donosi više uzbuđenja, gosti ulaze sa željom da izjednače ali Tumbasević u 58. minutu duplira prednost Mladosti. Lazetić pravi čak četiri izmene i ubacuje u igru Mirčevskog, Milićevića i Vukića ali bez nekih većih pretnji po gol domaćina. Na kraju 2:0 za Mladost.

TSC se trenutno nalazi na 11. poziciji u ligi sa 26 bodova a u narednom kolu će u Bačkoj Topoli dočekati ekipu Spartaka.

TSC: Filipović, Varga, Ćalušić, Tomanović, Petrović (Mirčevski), Stanojev (Vukić), Đakovac (Milićević), Bočkaj, Banjac, Škuletić, Ratkov (Krsmanović)