Golčina Banjca, rapsodija TSC, velika pobeda na startu prvenstva!

Prvo kolo Mozzart Bet Super lige i pobeda na teškom gostovanju. Ekipa iz Bačke Topole slavila je u gostima protiv Čukaričkog rezultatom 1:4 (0:1)

Navikle su ove dve ekipe publiku na dobar meč, što se pokazalo i ovoga puta.

Žarko Lazetić je na teren izveo gotovo identičnih 11 kao u drugom poluvremenu protiv Grafičara. Iznenađenje je jedino bilo na golu, Veljko Ilić je dobio šansu jer se Nikola Bursać povredio na treningu. Sa kapitenskom trakom oko ruke Mihajlo Banjac.

Početno odmeravanje snaga i pritisak Čukaričkog. U 7. minutu prva velika šansa. Docić šutira sa distance a odličnom reakcijom gol spasava Veljko Ilić. Pokušao je nakon odbitka i Spasojević ali neprecizno. Inicijativa domaćih koji su često pokušavali da savladaju golmana gostiju šutevima sa distance. Vrlo dobru priliku je propustio kapiten Čukaričkog Docić, udarcem iz slobodnog udarca u 22. minutu koji je završio pored gola. Novi pokušaj sa distance ovoga puta Đorđe Ivanović i ponovo je Ilić na visini zadatka. U prvih pola sata Čukarički dosta konkretniji, TSC bez šuta na gol.

Kako to inače zna da se desi u fudbalu TSC je nakon potpune inicijative domaćeg tima došao do prednosti. Posle blage inicijative gostiju, rvi korner na utakmici i prvi šut ka golu protvnika, Mihajlo Banjac je centrirao iz kornera a sam je ostao Goran Antonić kojem nije bilo teško da glavom prosledi loptu u mrežu. Minut je 35.

Čukarički je pokušao da povrati dominaciju ali ne sa previše uspeha. Gosti su spustili tempo i na poluvreme se otišlo sa prednošću TSC.

Nije dugo trebalo fudbalerima beogradskog tima da dođu do izjednačenja. Agresivan početak drugog poluvremena, velika želja i u 53. minutu pogodak. Roganovićev centaršut je mladi napadač Mihajlo Spasojević pretvorio u pogodak. Samo tri minuta kasnije ponovo su poveli gosti. Centrirao je Martin Mirčevski nakon prekida a Nemanja Stojić, letošnje pojačanje iz Metalca, uleteo u prostor između golmana Mićevića i gola i glavom pogodio mrežu. Treći gol na meču i treći glavom. Ni minut kasnije pogodio je Ibrahima Endiaje ali je VAR presudio i pogodak nije priznat zbog ofsajda.

Zbog čega je bio tražen ovog leta ali i prošle zime, pokazao je Mihajlo Banjac u 61. minutu. Slobodan udarac sa desne strane i prelep pogodak u dalji ugao. Kapiten gostiju je povećao prednost TSC na 3:1. Treći šut TSC i treći gol. Tim iz Bačke Topole se postepeno povlačio, pa je Saša Tomanović zamenio Juga Stanojeva da bi pojačao sredinu terena.

Živnuli su domaći tek u 78. minutu kada je Stefan Kovač šutirao a lopta za malo završila pored gola. Da muka bude veća na debiju Dušana Kerkeza pobrinuo se Stefan Kovač u 79. minutu kada je isključen.

Ifet Đakovac, koji je u poslednjem duela ova dva tima postigao dva gola, mogao je da povisi rezultat da je bio precizniji u 90. minutu. Rezervista Stanojlović je ipak pogodio minut kasnije i rezultat je bio sigurno iznenađujući, 1:4. Sigurno su se zaledili na klupi Čukaričkog kada je Petar Ratkov postigao peti pogodak za TSC ali je VAR sprečio još veću sramotu ovog tima. Svakako ubedljiva i ogromna pobeda.

Dušan Kerkez je istakao da ih TSC nije iznenadio taktički ali da njegova ekipa nije iskoristila na vreme šanse koje je stvorila. Žarko Lazetić tvrdi da rezultat ne govori o igri obe ekipe, ali da se utakmica otvorila u pravcu TSC koji je iskoristio svoje šanse.

Čukarički (4-3-3): Mićević, Stevanović (Badamosi), Puškarić, Roganović, Vujadinović, Docić, Kovač, Mijailović, Spasojević, Ivanović (Čolović), Adžić

TSC (4-2-3-1): Ilić, Stojković, Antonić, Ćalušić, Petrović, Stojić (Ratkov), Stanojev (Tomanović), Banjac, Đakovac, Mirčevski (Stanojlović), Vukić

Žuti kartoni: Ćalušić, Banjac, Petrović (TSC)

Crveni karton: Stefan Kovač (Čukarički)